Hammaste ja tarkusehamba eemaldamine
Eemaldame hamba, kui see põhjustab probleeme suu tervisele. Põhjuseks võib olla ulatuslik lagunemine, infektsioon, tarkusehamba valestiasetus või ortodontiline vajadus.
Kui hambaarst on soovitanud patsiendil kirurgi poole pöörduda, tasuks tema sõnu tõsiselt võtta. Näiteks, kui hambaarst soovitab põletikule kalduvad tarkusehambad eemaldada lasta, siis pole see soovitus asjatu: neelu kõrval paiknevatest tarkusehammastest võib infektsioon kergesti edasi levida ning sageli ongi targem need eemaldada.
Milliseid hambaid eemaldame?
- piimahamba eemaldamine
- liikuva hamba eemaldamine
- hamba eemaldamine (ühejuureline)
- hamba eemaldamine (mitmejuureline)
- lõualuus peetunud tarkusehamba eemaldamine
- hamba atüüpiline eemaldamine

Tarkusehamba eemaldamine
Tarkusehamba väljatõmbamine on levinud protseduur, mida tehakse juhul, kui hammas ei mahu korralikult suhu, põhjustab valu, põletikku või mõjutab teisi hambaid.
Protseduur viiakse läbi kohaliku tuimestusega ning vajadusel tehakse sisselõige igemesse, et hammas ohutult eemaldada.
Paranemine kestab tavaliselt mõned päevad kuni paar nädalat, mille jooksul tuleb järgida arsti juhiseid turse ja ebamugavustunde vähendamiseks.
Peetunud tarkusehamba väljatõmbamise kulud katab Tervisekassa.
Mida teha peale hamba väljatõmbamist?
Pärast hamba eemaldamist on oluline järgida arsti juhiseid, et tagada kiire ja sujuv paranemine. Valu ja turset saab vähendada külmakompresside ning arsti soovitatud valuvaigistitega.
Kas hamba väljatõmbamine on valus?
Hamba väljatõmbamine tehakse valutult kohaliku toimestusega. Näidustuste puhul saame protseduuri läbi viia ka narkoosis.
Tule konsultatsioonile
Meie spetsialist hindab sinu hammaste tervist, teeb vajadusel röntgenuuringu ning selgitab protseduuri kulgu ja taastumiseks vajalikke samme.